top of page

כיצד לנהל פרויקט תשתיות תקשורת בצורה מיטבית? 


ניהול פרויקט בתשתיות תקשורת פיזיות כרוכה בעבודה עם קבלנים, מה שמביא עימו מספר דגשים ונקודות כשל סביב תיאום, איכות ביצוע וציות לדרישות הפרויקט ולתקנים, להלן מספר נקודות שחשוב להכיר בטרם היציאה לדרך: 

 

הנדסה ותכנון: 

בכל פרויקט תשתית יש לבצע תכנון מקיף שלוקח בחשבון אילוצים ותוכניות נוספות של הארגון ויאפשר התאמה לקיבולות נוכחיות ועתידיות בכל תסריט. 
התייחסות לכל פרויקט כאירוע מבודד ללא משמעויות רוחב, עשויה לגרור עלויות וחסמים עתידיים לארגון.


זמן השבתה והמשכיות עסקית:
לעיתים בפרויקט קיימים מרכיבים הדורשים זמן השבתה של מערכות או תשתיות שיש להן השפעה רוחבית על הארגון, בתכנון הפרויקט יש למזער את ההשפעה והיכן שנדרש לתכנן פתרונות זמניים לשמירה על המשכיות עסקית. 


בחירה וניהול קבלנים: 
בחירת קבלנים לרוב היא עסקת מצגים בה האמת אודות היכולות בפועל או הפערים מתגלים רק שכבר מאוחר מדי. בטרם היציאה לדרך, חשוב לוודא שהקבלנים הנבחרים הם אמינים, בעלי המומחיות הנדרשת ויכולים לספק עבודה באיכות גבוהה במסגרת הזמנים שנקבעה. 
זה כולל בדיקת עבודות קודמות, יציבות כלכלית והמלצות.


בהירות ועקביות בחוזה: 
תקשורת טובה מתחילה בחוזה ברור ומקיף שמגדיר את היקף העבודה, תכולתה, לוחות זמנים ותנאי תשלום - חוזה טוב הוא תשתית למצב שבו כל הצדדים רואים אמת אחת בפרויקט ונשארים נאמנים לתנאיה לכל אורכו. 


בקרת איכות: 
לפני היציאה לפרויקט הגדירו מהם מדדי בקרת איכות שהקבלנים חייבים לעמוד בהם כדי להבטיח שהעבודה עומדת בכל התקנים והמפרטים הנדרשים.


תקשורת ותיאום: 
חשוב לחשוב ולהגדיר מראש את ערוצי התקשורת ותדירותה בין כל גורמי הפרויקט כדי לטפל בבעיות במהירות. תיאום בין הלקוח, קבלנים ראשיים ומשניים מבטיח שהפרויקט ינוע בצורה חלקה ככל שניתן. 


ניהול סיכונים: 
ערכו מיפוי של כל הסיכונים שקשורים בעבודה עם הקבלנים, כמו עיכובים, חוסר במשאבים, עבודה לא מספקת או יציבות כלכלית לקויה, היו עירניים להתפתחות הסיכונים תוך כדי התקדמות בפרויקט והיו מוכנים מראש עם תוכנית להתמודדות עם התרחישים השונים. 


בטיחות: 
העבודות בפרויקט לרוב מערבות אנשים, השוהים בסביבה לא בטוחה (אתרי בניה, חשיפה לחשמל וכו׳), שעלולים לסכן את עצמם, את חבריהם ואף קהלים רחבים יותר כתוצאה מפעולות רשלניות או אי עמידה בתקנות בטיחות והוראות רלוונטיות. 
חשוב לדרוש ולוודא שכל העובדים בפרויקט מתודרכים כיאות ונוקטים בכל אמצעי הבטיחות כדי להגן על עצמם. 


עמידה בתקנות ורגולציה: 
פרויקטי תשתית לעיתים נוגעים בתחומים של תקנות ורגולציה, על כל הצדדים בפרויקט לוודא שהם מכירים את אלו ומיישמים את הפרויקט תוך עמידה בתקנים, כולל רכישת היתרים וביצוע בדיקות נדרשות.


ניהול תקציב: 
יש לבצע ניטור מתמשך ושליטה על עלויות הפרויקט כדי למנוע חריגות מהתקציב, כולל ניהול שינויים בהזמנות ומשא ומתן על עלויות הקשורות בבעיות בלתי צפויות.


ניהול לוח זמנים ומועדי סיום: 
ניהול קפדני של לוח הזמנים של הפרויקט כדי להבטיח שמועדי הסיום נשמרים וכי כל העיכובים מטופלים במהירות כדי למזער את השפעתם על הלוח הזמנים הכולל.


חיבור ושיקוף ארגוני ליצירת שביעות רצון רחבה: 
יש להגדיר מעבר לצוות הפרויקט את הגורמים שצריכים להיות מעודכנים בהתקדמות הפרויקט, כגון חברי הנהלה, מנהלים בתפקידים רלוונטיים, עובדים בעלי תפקיד הנודע בפרויקט וכל מי שעשויים להיות מושפעים.
ככל שאוכלוסיה זו תהיה מעודכנת, ייפחת החיכוך סביב עיכובים ותקלות ותגבר שביעות הרצון.

לסקום פתרונות טכנולוגיים

לסקום פתרונות טכנולוגיים מתמחה מזה 20 שנה באינטגרציה של מערכות תקשורת נתונים, אבטחה ופתרונות לחברות, ארגונים ומוסדות ציבור. 

 

החברה מיישמת פתרונות מלאים מקצה לקצה בתחומי דאטה סנטר, סידור חדרי שרתים, תשתיות תקשורת נתונים, מערכות אבטחה ובקרה, מצלמות, בקרות כניסה ועוד. 

 

אנחנו מיישמים טכנולוגיה, אבל ההתמחות העיקרית שלנו הנה ברמת השירות שאנו מעניקים ובגישה המקצוענית המביאה אותנו פעם אחר פעם מעל ומעבר לתוצאות הרצויה ולשביעות רצון הדדית.

אודות
shutterstock_725384896_edited.jpg

תשתיות תקשורת

ניהול פרויקטי תשתיות תקשורת מגוונים מקצה לקצה באופן מקצועי, מיומן עם יכולות ירידה לפרטים הקטנים ביותר, שעושה את ההבדל. 

 

אנו מתכננים ומבצעים פריסת רשתות חדשות במבנים חדשים וקיימים, הרחבת פריסה של רשתות, ושדרוג רשתות על כל מרכיביהן. 

 • סיבים אופטיים

 • מתגים

 • הקמת חדרי שרתים

 • תשתיות למערכות ביטחון

תשתיות תקשורת

חדרי שרתים

פתרון מן הקצה אל הקצה בניהול חדרי שרתים באופן מקצועי על מנת לשמר את ליבת תקשורת הנתונים של הארגון מסודרת, יעילה ובטוחה. ​

צוות המומחים שלנו, עתיר ניסיון בפרויקטים של הקמה, תחזוקה שוטפת, העברה מיקום וסידור ארונות שרתים, וכמובן כל המערכות התחזוקה, הבטחון והבטיחות הנלוות: 

 •  הקמה של חדרי שרתים 

 • סידור חדרי שרתים

 • מערכות ניטור חשמל, טמפ' לחות הצפה 

 • מערכות גילוי וכיבוי אש, חשמל, אל פסק, מיזוג

מצלמות ומערכות אבטחה 

אנו בלסקום תומכים במערכי אבטחה פיזית החל ממערכות פרימיום כוללות מהמובילות בעולם להטמעה בארגון לטווח ארוך, ועד יכולת התקנה, שדרוג ותחזוקה של אלמנטים נבחרים ממערך האבטחה. 

 • מערכות וידאו - צפייה, הקלטה, אנליטיקה 

 • מערכות אזעקה, גילוי והתרעה 

 • שערים ובקרות כניסה 

 • מערכות תאורה 

 • מערכות תקשרות לשגרה וחירום 

מערכות בקרת כניסה

לסקום מציעה כיום את כל רכיבי מערכת בקרת הכניסה במגוון תצורות ורמות, החל מרמת הבסיס הפשוטה והנגישה ועד למערכות המתקדמות בעולם. 

 • דלתות מבוקרות 

 • שערי כניסה וקוראי לוחיות רישוי

 • קוראי כרטיסים וקודנים

 • מערכת זיהוי פנים או טביעות אצבע

 • מערכות אינטקום 

shutterstock_2284756581_edited.jpg

TransWorld לוגיסטיקה - צביקה ווידהורן, מנהל תשתיות ונכסים

תומאס תאורה - מוטי צוברי, בעלים ומנכ״ל

לקוחות ושותפים לדרך שבוטחים בנו

רשימת חלקית

g1-fav.webp
logo (2).png
ariel.png
electra.png
bynet.jpeg
Partner-logo-2016.png
one_taldor_logo_RGB.png
BBL_Tech_Blue_Vertical.png
אמות-השקעות.jpg
barak.png
deloitte.png
KPMG.svg.png
aur france.png
KLM_logo.svg.png
Atos.svg.png
Kimberly-Clark_logo.svg.png
Riskified_logo.png
2560px-Swissport_logo.svg.png
בטנקרשרב.png
Cellebrite-Logo-1.jpg
לקוחות
bottom of page